Coraz więcej Polaków ma problem z utrzymaniem płynności finansowej. Okazuje się, że nawet kilka milionów mieszkańców naszego kraju to multi dłużnicy, czyli osoby, które zaciągnęły co najmniej trzy zobowiązania i dzisiaj nie radzą sobie z ich terminową spłatą. Co sprawia, że zadłużamy się coraz bardziej? Jedną z przyczyn mogą być szybkie pożyczki, które pozwalają na łatwy dostęp do dodatkowych środków bez weryfikacji klienta. “Zastrzyk gotówki” bez problemu udaje się otrzymać tylko na sam dowód, przez co decyzje o zaciąganiu takich zobowiązań bardzo często są nieprzemyślane.
Jeśli i Ty borykasz się z problemem spłaty rat różnych zobowiązań pozabankowych w wyznaczonym terminie, wpadłeś w spiralę długów albo po prostu chcesz się pozbyć chwilówek wziętych na niekorzystnych warunkach, dowiedz się, jak działają pożyczki konsolidacyjne, które stanowią dzisiaj jeden z lepszych sposobów na oddłużenie. Czy konsolidacja jest możliwa również dla klientów, którzy nie wykazują wystarczającej zdolności kredytowej? Jak ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną i jak wybrać zobowiązanie na atrakcyjnych, opłacalnych warunkach? Sprawdź szczegóły już teraz.
Co to jest pożyczka konsolidacyjna?
Istotą pożyczki konsolidacyjnej wcale nie jest dobranie dodatkowych środków na dowolny cel, chociaż oczywiście jest to możliwe. Konsolidacja jest wyjątkowym produktem oferowanym przez instytucje pozabankowe i polega na połączeniu zobowiązań zaciągniętych wcześniej. Niekorzystne pożyczki zostają spłacone w całości, za to powstaje zupełnie nowy, jeden produkt finansowy. Od tej pory pożyczkobiorca spłaca już tylko jedną, miesięczną ratę, która zostaje ustanowiona na lepszych warunkach.
Kto powinien skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej?
Pożyczki konsolidacyjne oferowane są już przez większość firm pożyczkowych i wynika to z coraz większego zapotrzebowania na tego rodzaju finansowe wsparcie. Uznaje się, że konsolidacja jest najskuteczniejszą metodą wyjścia z długów i sposobem na uwolnienie się od zobowiązań, które zostały wzięte na nieopłacalnych warunkach.
Konsolidacja dedykowana jest przede wszystkim osobom, które przestają sobie radzić z miesięcznymi płatnościami albo wygenerowały już przeterminowane należności. Co więcej, to doskonały sposób na pozbycie się chwilówek, które zostały zaciągnięte na złych warunkach. Warto również podkreślić, że konsolidacja łączy kilka zobowiązań w jedno, klient zyskuje więc komfort współpracy z tylko jedną instytucją pozabankową i musi pamiętać o spłacie tylko jednej raty. Dzięki temu znacznie lepiej zarządza własnym budżetem.
Korzyści, jakie daje pożyczka konsolidacyjna
Pożyczki konsolidacyjne to produkty oddłużeniowe, które pozwalają spłacać niekorzystne zobowiązania. Dzięki nim pożyczkobiorca uzyskuje:
- tylko jedną, konieczną do spłaty ratę,
- ratę na lepszych, tańszych warunkach,
- komfort współpracy z jedną firmą pożyczkową,
- komfort zarządzania własnym budżetem,
- możliwość zachowania płynności finansowej,
- poprawę zdolności kredytowej,
- dodatkowe środki w razie takiej potrzeby,
- szansę na generowanie własnych oszczędności.
Kto może ubiegać się o pożyczkę konsolidacyjną?
Każda instytucja pozabankowa realizuje własną politykę współpracy z klientami, dlatego trudno wskazać jedną grupę docelową, dla której dedykowane są pożyczki konsolidacyjne. Należy jednak zaznaczyć, że zobowiązania pożyczkowe udzielane są na znacznie bardziej liberalnych zasadach, aniżeli proces ten odbywa się w bankach.
O ile instytucje bankowe zawsze sprawdzają zdolność kredytową przyszłego klienta, tak w tym przypadku możliwe są również pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej online. Oczywiście, za każdym razem firma pożyczkowa może stawiać inne warunki. Zdarza się, że do uzyskania konsolidacji chwilówek weryfikowany jest raport BIK albo instytucja pozabankowa żąda zaświadczenia o zarobkach. Na rynku usług finansowych prężnie funkcjonują również takie firmy, które udzielają konsolidacji jedynie na sam dowód. Dzięki temu z tej formy oddłużania mogą korzystać osoby, które nie mają szans na kredyt bankowy, dłużnicy (również ci, na których ciąży zabezpieczenie komornicze) oraz osoby, które aktualnie nie generują żadnych dochodów.
Przed wysłaniem wniosku o pożyczkę konsolidacyjną bez zdolności kredytowej online zawsze dobrze jest porównać co najmniej kilka różnych ofert, aby wybrać zobowiązanie “szyte na miarę” własnych potrzeb i możliwości spłaty.
Kiedy pożyczka konsolidacyjna online jest opłacalna?
Musisz wiedzieć, że chociaż pożyczki konsolidacyjne uznawane są za dobry sposób na wyjście z długów, to jednak nie każde tego rodzaju zobowiązanie jest opłacalne. Jeśli połączona rata jest wyższa, aniżeli suma tych regulowanych na dotychczasowych warunkach, klient firmy pożyczkowej nie powinien decydować się na współpracę. Pamiętaj, że konsolidacja ma być dla Ciebie wsparciem, aby pozbyć się niekorzystnych chwilówek i móc odzyskać płynność finansową, a nie kolejnym czynnikiem, który jeszcze bardziej pogrąży Cię finansowo. Aby wybrać dopasowaną do indywidualnych potrzeb, ale i możliwości spłaty opłacalną pożyczkę konsolidacyjną warto skorzystać z różnego rodzaju narzędzi weryfikacyjnych oraz zgłosić się po pomoc do profesjonalnego doradcy finansowego.
Jak wybrać najlepszą pożyczkę konsolidacyjną online?
Skorzystaj z dostępnych w sieci narzędzi, aby wybrać konsolidację, która pomoże Ci wyjść z długów i pozbyć się niechcianych chwilówek. Profesjonalną pomoc oferują doradcy finansowi, którzy na podstawie szczegółowego wywiadu z klientem i zdobytych informacji w zakresie potrzeb, ale też sytuacji finansowej czy możliwości dogodnej spłaty dobierają najlepsze oferty pożyczek konsolidacyjnych. Co więcej, doradca pomaga również wypełnić wniosek online o pożyczkę konsolidacyjną i czuwa nad sprawnym przebiegiem całego procesu udzielania zobowiązania.
Doskonałym narzędziem, które sprawdza się w ramach porównań różnych pożyczek konsolidacyjnych, jest także ranking pożyczek konsolidacyjnych. Jeśli masz przeterminowane płatności albo nie generujesz dochodów, wpisz w wyszukiwarkę hasło typu “pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej online”, aby wyszukać zestawienia ofert, które są skierowane właśnie do Ciebie. W rankingu znajdziesz informacje o całkowitych kosztach pożyczki, warunkach, jakie musi spełnić klient, aby skorzystać z konsolidacji czy maksymalnej wartości zobowiązania.
Każdemu pożyczkobiorcy zależy na jak najniższych kosztach pożyczki konsolidacyjnych, chodzi przecież o to, aby wdrożyć skuteczny plan oddłużania. Zawsze warto więc skorzystać z kalkulatora pożyczek konsolidacyjnych, aby oszacować opłaty, jakie wiążą się z daną pożyczką. Wystarczy wpisać maksymalną wartość wybranego produktu finansowego, oprocentowanie czy liczbę rat, aby wyliczyć, jakie wydatki wiążą się ze współpracą z konkretną instytucją pozabankową.
Pożyczka konsolidacyjna online – jak zaciągnąć?
Coraz więcej pożyczkobiorców decyduje się na pożyczki konsolidacyjne online, ponieważ można je uzyskać łatwo, w ekspresowym tempie i przy minimum formalności. Właśnie w ich przypadku konsolidacja następuje jeszcze tego samego dnia, a z tej opcji oddłużania mogą korzystać osoby bez zdolności kredytowej.
Jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną bez konieczności wychodzenia z domu? Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, wskazać w nim chwilówki, które mają ulec połączeniu oraz wpisać dane z dowodu osobistego. Weryfikacja takiego wniosku odbywa się natychmiast, dlatego pożyczka konsolidacyjna może zostać uruchomiona nawet w ciągu 15 minut.
Pamiętaj, że każda pożyczka powinna być zaciągana tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jej potrzebujesz. Z chwilówek najczęściej korzystają osoby, które nie mają szans na współpracę z bankiem. Brak zdolności kredytowej nie jest jednak dobrym zwiastunem i może świadczyć o tym, że nie będzie Cię stać na spłatę miesięcznych rat. Jeśli jednak już uwikłałeś się w spiralę długów i masz na swoim koncie kilka pożyczek, konsolidacja sprawdzi się doskonale, aby się ich pozbyć. Wybieraj tylko opłacalne, tanie pożyczki konsolidacyjne, a przed wysłaniem wniosku o takie zobowiązanie dokładnie czytaj regulamin i warunki umowy z instytucją pozabankową.
Upadłość konsumencka - zdobądź więcej informacji:
Upadłość konsumencka a brak majątku – co powinieneś wiedzieć?
W pewnym momencie długi mogą stać się niemożliwe do dalszego spłacania. Wtedy wiele osób decyduje się ogłosić bankructwo. W ten sposób można uzyskać umorzenie części
Wniosek o upadłość konsumencką – przykładowy wniosek + wzór
Wpadłeś w poważne problemy finansowe i nie dajesz już sobie rady ze spłatą wszystkich zaległych zobowiązań? Możesz postarać się o unieważnienie części lub całości swojego
Upadłość konsumencka – co to jest? Jak ogłosić upadłość konsumencką?
Pojęcie upadłości przedsiębiorstwa jest powszechnie znane, każdy słyszał o firmach, które zbankrutowały i zmuszone były ogłosić upadłość. Nie każdy jednak wie, że analogiczny proces można