Jeszcze do niedawna szybkie pożyczki nie cieszyły się tak dużą popularnością. Owszem, dodatkowe pieniądze można było otrzymać jeszcze tego samego dnia, ale spłata zobowiązania konieczna była w krótkim czasie i w jednej części, przez co finansowe wsparcie nie było tak opłacalne. Dzisiaj instytucje pozabankowe oferują pożyczki długoterminowe, które spłaca się w dogodnej liczbie miesięcznych rat. Dzięki temu okres spłaty zostaje rozłożony w czasie, a pożyczkobiorca nie ma problemów z regulowaniem należności.
Jeśli szukasz “zastrzyku gotówki”, który pozwoli utrzymać płynność finansową i zrealizować dowolne cele, sprawdź, czym charakteryzują się pożyczki długoterminowe. Kto może je zaciągać i jak ubiegać się o tego rodzaju zobowiązanie.
Pożyczka długoterminowa, czyli pożyczka ratalna
Przeciętna pożyczka pozabankowa udzielana jest na nie więcej niż 10 000 złotych, a jej spłata następuje w ciągu około 12 miesięcy. W ten sposób firmy pożyczkowe minimalizują ryzyko ewentualnej niewypłacalności klienta. Oczywiście, nie można liczyć na pożyczki od instytucji pozabankowych, których spłata miałaby nastąpić w ciągu kolejnych 30 lat, w tym zakresie to banki wciąż mają przewagę, natomiast należy przyznać, że pożyczkowe zobowiązania ratalne i tak wykazują już coraz lepsze warunki współpracy.
Współczesny pożyczkobiorca ma coraz większe wymagania. Chce korzystać z ofert, których istotą jest pożyczka tania, zaciągana przy minimum formalności, z szybką wypłatą środków oraz długim okresem spłaty. Dzięki rozłożeniu płatności na miesięczne raty klientowi firmy pożyczkowej znacznie łatwiej jest regulować należności, aniżeli oddanie pieniędzy miałoby nastąpić jednorazowo w całej wartości wraz z odsetkami.
Ponieważ na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja, firmy pożyczkowe muszą walczyć o każdego klienta. Właśnie dlatego oferują zobowiązania na atrakcyjnych i opłacalnych warunkach. Pożyczki są dzisiaj “szyte na miarę”, czyli dopasowane do indywidualnych oczekiwań pożyczkobiorców. Można zaciągać je na preferowaną wartość i spłacać w wybranej liczbie rat. Jak potwierdzają doradcy finansowi, im więcej pieniędzy klient pożycza od instytucji pozabankowej, tym dłużej może przebiegać współpraca. Wśród ofert znaleźć można szybkie pożyczki, których spłata następuje w ciągu 2-3-miesięcznych rat, ale również takie, które reguluje się zgodnie z przyjętym harmonogramem w ciągu nawet 60-miesięcznych płatności.
Kto może wziąć pożyczkę długoterminową?
Z ofert instytucji pozabankowych najczęściej korzystają osoby, które potrzebują uzyskać finansowe wsparcie szybko i przy minimum formalności. O ile banki zawsze weryfikują zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców, tak instytucje pozabankowe nierzadko dają pożyczki na sam dowód. Dzięki temu z “zastrzyku gotówki” mogą korzystać również dłużnicy czy osoby niepracujące oraz te, które nie mają szans na współpracę z bankami.
Należy jednak wiedzieć, że każda firma pożyczkowa ustala własne warunki, a coraz więcej tego rodzaju instytucji jednak weryfikuje wiarygodność i wypłacalność swoich klientów. Warunkiem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego, dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach, a firma pożyczkowa sprawdza raport BIK. Ryzyko ewentualnej niewypłacalności klienta jest minimalizowane bardziej restrykcyjnie, jeśli pożyczka brana jest na znaczną wartość i długi okres. Oznacza to, że pożyczki długoterminowej nie otrzyma każdy, kto tylko dysponuje własnym dokumentem tożsamości. Wciąż pozostaje to jednak zobowiązanie znacznie łatwiej dostępne, aniżeli kredyt bankowy, tym bardziej, jeśli potencjalny pożyczkobiorca korzysta ze wsparcia profesjonalnego doradcy finansowego.
Pożyczka długoterminowa online
Większość pożyczek długoterminowych zaciąganych jest online, dzięki czemu pożyczkobiorca nie musi nawet wychodzić z domu, aby uzyskać dodatkowe środki. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, wskazać w nim preferowaną wartość zobowiązania oraz czas spłaty. Wnioski online o pożyczkę długoterminową przyszły pożyczkobiorca może z łatwością znaleźć na oficjalnych stronach instytucji pozabankowych, a dogodne warunki współpracy zaznaczyć za pomocą dedykowanych do tego suwaków.
Weryfikacja wniosku następuje natychmiast, a środki zostają wypłacane jeszcze tego samego dnia. Ponieważ każda oferta jest inna, szczególną uwagę zawsze należy zwracać nie tylko na liczbę rat czy maksymalną wysokość pożyczki. Znaczenie ma przede wszystkim wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych opłatach, jakie klient poniesie w związku ze współpracą z wybraną firmą pożyczkową.
Upadłość konsumencka - zdobądź więcej informacji:
Upadłość konsumencka a brak majątku – co powinieneś wiedzieć?
W pewnym momencie długi mogą stać się niemożliwe do dalszego spłacania. Wtedy wiele osób decyduje się ogłosić bankructwo. W ten sposób można uzyskać umorzenie części
Wniosek o upadłość konsumencką – przykładowy wniosek + wzór
Wpadłeś w poważne problemy finansowe i nie dajesz już sobie rady ze spłatą wszystkich zaległych zobowiązań? Możesz postarać się o unieważnienie części lub całości swojego
Upadłość konsumencka – co to jest? Jak ogłosić upadłość konsumencką?
Pojęcie upadłości przedsiębiorstwa jest powszechnie znane, każdy słyszał o firmach, które zbankrutowały i zmuszone były ogłosić upadłość. Nie każdy jednak wie, że analogiczny proces można